Відень

Відень - це всесвітньо відомий центр музики, завдяки довгій череді відомих музикантів, що проживали і творили в цьому місті: Моцарт, Бетховен, Гайдн, Шуберт, Брамс. Дотепер всесвітньо відомі - Віденський хор, Віденський хор хлопчиків, різні музичні заходи, такі як Новорічний концерт або щорічний бал у Віденській Опері.

Розкішні палаци і затишні парки, помпезна імперська архітектура і незвичайні сучасні будівлі, знаменита Опера та театри, багатющі музеї та різноманітні виставки, всесвітньо відомі кондитерські та вишукані ресторани - все це Відень, яка по праву носить титул одного з найкрасивіших міст світу. 

Відень знаходиться на перехресті європейських доріг і донині є головним шлюзом між Західною і Східною Європою, розташована біля підніжжя відрогів Альп, на березі однієї з найбільших річок Європи — Дунаю.

Визначні пам’ятки Відня.

Шенбрунн - заміська резиденція австрійських імператорів. Її назва в перекладі з німецької мови означає «прекрасне джерело». Крім найкрасивіших скульптур, фонтанів та інших елементів паркового мистецтва, тут є веселий Лабіринт для дітей та дорослих і найстаріший у світі зоопарк, влаштований в 1752 році Францем І. Бажаючі оглянути інтер'єр палацу і познайомитися з подробицями життя імператорської родини можуть відправитися на екскурсію по сорок кімнатах палацу, відкритим для відвідин і вражаючим розкішним оздобленням. На цій екскурсії можна скористатися послугами  російськомовного аудіогіда. Вартість вхідного квитка до палацу для дорослого коливається від 9,50 до 36 євро залежно від кількості доступних місць для відвідування. 

 Палац Хофбург і прилеглий до нього Народний сад. Хофбург - імператорський палац, який служив зимовою резиденцією Габсбургів. Кожен з імператорів династії вважав за свій обов'язок внести зміни в архітектуру палацу і добудувати до нього нові приміщення, тому архітектурний стиль резиденції не відрізняється єдністю. Вартість вхідного квитка складає близько 15 євро. 

Любителі класичної музики зможуть послухати в Хофбурге концерт у виконанні знаменитого оркестру, а шанувальники верхової їзди - поспостерігати за виступом наїзників іспанської школи. До Хофбург примикає затишний Народний сад (Volksgarten), запашний своїм розарієм, в якому зібрано більше трьохсот видів троянд.

 Рінгштрассе — велика вулиця в Відні, що оперізує центральний район – Внутрішнє місто. Починаючи з 16 століття і до 1857 року на місці Рінгштрассе, яку в народі називають просто Рингом, були оборонні міські стіни. Потім імператор Франц Йосип вирішив, що стіни морально застаріли, і з істинно імператорським розмахом забудував новоутворений бульвар найграндіознішими і розкішними будинками. У їх числі: Парламент, Ратуша, Державна опера, Бургтеатр, Університет, Палац юстиції, декілька музеїв. 

Палац-музей   Бельведер, поза сумнівом, найбільш вражаючий з колишніх заміських палаців віденської знаті. Він побудований по французьких та італійських зразках, таких, як Версаль або італійські вілли у стилі бароко. Палац був зведений за велінням принца Євгенія Савойського (1663-1736 рр.), одного з найвидатніших полководців свого часу, легендарного переможця турок. Цю ідею утілив відомий віденський архітектор Хільдебрант. Головну будівлю — Верхній палац, звідки за планом повинен був відкриватися дивовижний вигляд на Відень, споруджено лише у 1721-1723 роках. Нам тепер складно уявити, що ансамбль, який знаходиться в центрі австрійської столиці, в минулі часи був лише заміською резиденцією принца Євгенія. Він дійшов до нас в майже незміненому вигляді.

Будинок Хундертвассера став міською визначною пам'яткою. За словами самого метра «Це велике і мале одночасно, впорядковане і безладне, поєднує риси віденського стилю і в той же час далеко від нього. Побудований за замовленням міських влад, будинок став доказом можливості інтеграції цього стилю в нашу дійсність. Безладне розташування вікон на фасаді будинку відразу впадає в очі. Художник вважав, що у природи немає прямих ліній і кутів, що пряма лінія «безбожна», тому всі викладені плитками підлоги в будинку нерівні, чимось нагадують лісові доріжки і гірські стежки.  «Це будинок, який не відповідає жодним стереотипам і нормам. Це будинок був задуманий, спроектований і оформлений художником як подорож в незвідану країну, де вікна мають мають свої права, де дерева на даху, де природа і людина зустрічаються для створення першого вільного будинку.

Віденська кухня є єдиною в світі, яка носить назву міста, а не країни або регіону. Батьківщина її блюд — всі країни колишньої монархії, вони являють собою смакове і видовищне насолоду. Віденські кафе — це щось більше, ніж просто місця, де п’ють каву. Це — своєрідні оазиси затишку, де можна збиратися з друзями, розмовляти і ласувати смачними віденськими тістечками, шніцелем, тортом «Захер» і багатьма іншими делікатесами, а також вишуканими напоями. .

 

 

Ви тут: HomeАвстріяВідень