Велічка

 

 

Велічка- невелике польське містечко, що знаходиться за пів години їзди від Кракова,  з населенням всього 20 000 осіб. Щорічно сюди приїжджає приблизно один мільйон туристів з усього світу, щоб на власні очі побачити знамениті соляні родовища. Колись копальні Велічки були найбільшими в Європі, а сьогодні це найпопулярніша визначна пам'ятка Польщі, яка 1978 року була занесена в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Під містом на дев'ять поверхів вглиб розкинулася система підземних коридорів  загальною протяжністю 300 км і камер- їх налічується близько 3000. Для відвідування туристами відкрита невелика частина  коридорів протяжністю 3,5 км, однак і ця ділянка дає вичерпне уявлення про одне із знакових місць в соляній історії Європи.

Утворення шахти відбулося природним шляхом- з соляного джерела. Джерело з часом спустошувалося і перетворювалося на колодязь,  а коли його було вичерпано повністю, перші шахтарі спустилися по утвореному широкому тунелю до соляних покладів. Розробки родовища солі велися тут з ХІІІ ст. по ХХ ст. , загальна довжина галерей шахти склала близько 300 км на дев'яти підземних рівнях, аж до глибини 327 м. У ХІ ст. у Величці випарювали сіль з розсолів, а в XIV ст. - добували кам'яну сіль вже шахтним способом. Це єдиний у світі гірничо- промисловий об'єкт, що безперервно функціонував з епохи Середньовіччя до наших днів.

У наші дні в підземеллях копалень Велічки копій проводяться екскурсії, під час яких можна простежити, як розвивалися і змінювалися технології видобутку і переробки солі, дізнатися практично все про тисячолітню історію шахти, насолодитися химерною красою підземних озер і каплиць. Десятки соляних скульптур і барельєфів, створених солекопами, також доступні для туристів і справляють незабутнє враження. У підземеллі можна провести конференцію, весілля або інший урочистий захід. Тут нерідко проводяться спортивні змагання та концерти.

Ви тут: HomeПольщаВелічка