ВаршаваВаршава- столиця Польщі з 1596 року. Центр міста був практично повністю знищений фашистами під час Другої світової війни. Пізніше ретельно відновлене і, як зразковий приклад наукової і спланованої реставрації, місто було занесено до числа пам'ятників Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Почати прогулянку містом варто з Палацової  площі, в центрі якої височіє колона Сигізмунда III Вази, поставлена в 1644 році його сином- королем Владиславом IV. Уздовж східного боку площі простягнувся Королівський замок, збудований на початку XVII ст. на місці дерев'яної фортеці        XIV ст. Сьогодні в Палаці розташовується художній музей, проводяться концерти. Від замку рукою подати до похмурої готичної будівлі Кафедрального собору святого Яна- найстарішого храму Варшави, побудованого на межі XIII- XIV ст. Тут колись відбувалися церемонії коронації польських королів, здійснювалися поховання князів і знатних городян, в цих стінах молився Тадеуш Костюшко, а сьогодні під склепіннями собору звучить орган і проводяться служби.

Серце міста- Ринкова площа, яку оточують старі будинки з чудернацькими різнобарвними фасадами. На площі завжди багатолюдно, художники продають свої роботи, йде активна торгівля сувенірами. Приваблює сюди туристів і стародавня легенда про покровительцю Варшави - Сирену. Войовничу напівжінку- напіврибу зображено на гербі міста, а в центрі Ринкової площі їй встановлено бронзовий пам'ятник. Колись Сирена припливла сюди з Балтійського моря і залишилася жити в невеликому рибальському селі, що існувало тут ще до заснування Варшави. Кожен день співала вона рибалкам пісні своїм чарівним голосом, доки одного разу її не замкнув у  клітці один жадібний купець,  який вирішив заробити на її співі. Дізнавшись про це, місцеві жителі прийшли русалочці на допомогу. Вдячна діва пообіцяла надалі захищати Варшаву від будь-яких бід.

Варшавське Старе Місто- найкрасивіший район міста, прогулюючись по якому неможливо повірити, що всі ці будівлі було збудовано всього лише в минулому столітті- надзвичайно реалістично передано дух середньовічного міста, дуже точно проведено історичну реконструкцію!

 Тут можна побачити типові середньовічні вулички, викладені бруківкою,  дахи, вкриті черепицею, старовинні костели, затишні будиночки два вікна завширшки, багато ресторанчиків з автентичною польською кухнею і натовпи туристів, які заворожено все це роздивляються. Залишається тільки дивуватися, як тонко і вміло відтворили колишню красу Варшави в ХХ ст.  Не полінуйтеся і підніміться до оглядового майданчика, який знаходиться за Королівським палацом. Дивовижний вид на Віслу і новий стадіон гарантовано у будь-яку погоду!

Найважливіша варшавська пам'ятка- Вілянувскій палац, розташований на південно-східній околиці міста. Палац у стилі бароко з прилеглим до нього садом - предмет національної гордості поляків. Заміська королівська резиденція була споруджена в кінці XVII ст. і згодом постійно добудовувалася. Музей в будівлі палацу було відкрито ще в 1805 році- він став одним з перших в Польщі художніх музеїв.

Сортування: orderby Кількість:
Ознака: Скинути фільтр
Відгуків (0)

Hotel Bristol*****

(Код: )
Ознака: Готелі
Відгуків (0)

Rialto Hotel*****

(Код: )
Ознака: Готелі
Ви тут: HomeПольщаВаршава