Шрі- Ланка

Шрі-Ланка має безліч поетичних назв: Благословенна земля, Перлина Сходу, Дорогоцінна сльоза Індії. Звучить красиво. А виглядає ще краще: вибух барв, тропічна зелень, білосніжні, омиті Індійським океаном пляжі, схилені до води кокосові пальми, буддистські храми і святині, древні закинуті міста, заселені ватагами мавп… Для того, щоб картинка була повною, додамо до перерахованого ароматні ланкійські спеції, знаменитий цейлонський чай і величезну кількість фруктів.

Мандрівку Шрі-Ланкою варто розпочати зі столиці- міста Коломбо. Місто було засновано арабськими торговцями, укріплено португальцями, завойовано голландцями і, нарешті,відбудовано англійцями. Коломбо чудово поєднує в собі риси міста з колоніальним минулим і сучасного ділового центру. Мабуть головними пам'ятками ланкійської столиці є культові споруди різних релігій -  буддистські та індуїстські монастирі мирно уживаються поруч з християнськими храмами.

Незабутні враження справляє вечірня прогулянка по набережній Коломбо- Галле Фейс Грін. Широкий променад  простягається вздовж готелів CEYLON INTERCONTINENTAL та GALLE FACE. Галле Фейс Грін- рідкісний випадок, коли міська набережна не спотворена нав’язливим сервісом. Тут нема суєти, поспіху, шумних компаній- мешканці міста та туристи приходять сюди саме для того,щоб погуляти і насолодитися неймовірно красивим видовищем заходу сонця.

Після знайомства з сучасною столицею Шрі-Ланки можна вирушити в її середньовічний аналог – Полоннаруву, місто загадок і легенд. Найвідомішою пам’яткою Полоннавури по праву вважається  кам’яний храм Гал-віхара. В ньому знаходяться чорити статуї Будди, датовані ХІІ століттям, висічені з гранітної скелі. Статуї вражають не тільки величезними розмірами, але і неймовірною реалістичністю. Крім того в Полоннавуру збереглися і багато інших монастирських комплексів, веж, купалень, святилищ, статуй, розвалин палаців, дивлячись на які, відчуваєш подих далекого минулого… Направду дивовижне місто!

Неодмінно варто побувати в Дамбуллу- древньому буддистському комплексі, що складається з п’яти печерних храмів. Найдревніший з них датують І століттям до н. е. Тут збереглася одна з найбільших колекцій статуй Будди, в якій є експонати, створені більше 2000 років тому. Крім того, стіни і стеля прикрашені чудовими фресками- це справжня скарбниця наскельного живопису.

Наступна зупинка-  Сігірія, величезна скеля, на вершині якої збереглися руїни древного палацу Касапи І (V ст. н. е.). Звідси відкривається прекрасний вид на довколишню рівнину. Коло підніжжя гори знаходяться залишки великої мережі садів, басейнів та інших структур, що свідчать про неабияку майстерність тогочасних архітекторів.

Розташоване високо в горах місто Канді славиться неймовірною красивими пейзажами, але не тільки ними приваблює туристів це місце- в Канді знаходиться храм Далада Малігава, в якому зберігається одна з найбільших святинь буддизму- зуб Будди. Відвідавши Шрі-Ланку в кінці липня- початку серпня, ви можете стати учасником грандіозного буддистського фестивалю Есала Парахера, пов’язаного з цією реліквією. В ці дні тисячі людей приїжджають в Канді, щоб подивитися на неймовірне видовище: сотні танцюристів в ритуальному одязі виконують танці з факелами, що нагадують ритуали шаманів, безліч музикантів, що награють ритуальні мелодії, чинний хід слонів. Магічну атмосферу цього свята неможливо описати словами- її треба відчути самому хоча б раз в житті!

Побувати на Цейлоні і не відвідати всесвітньо відомі чайні плантації було би величезним упущенням. Для знайомства з процесом виготовлення чаю найкраще вирушити на високогірний курорт Нувара-Елія, який часто називають маленькою Англією. Там знаходиться безліч фабрик з випуску чаю найрізноманітніших сортів та категорій. Унікальний клімат прекрасно підходить для вирощування чайних кущів. Око тішать мальовничі чайні плантації, що межують із зеленими долинами і гірськими пейзажами.

На півдні острова розташоване місто Галле, сповнене колоніального духу. На перший погляд це типове шрі-ланкійське місто: багато тук-туків і рейсових автобусів, ватаги школярів в білосніжних формах, свистки поліцейських і хаотична торгівля. Але варто лиш звернути в бік старого голландського форту, що красується фортечними стінами, вежею та маяком, як вашому погляду відкривається зовсім інша картина. Колоніальні квартали в старій частині Галле направду чарівні! В цьому історичному місці збереглося чимало прекрасних зразків колоніальної архітектури, багато яких перетворено на розкішні готелі чи музеї.

Клімат Шрі-Ланки екваторіальний, тобто теплий і вологий. Пори року тут визначаються не за зміною температурних умов, а за зміною режиму випадіння осадів. Найбільша їхня кількість припадає на літні місяці, коли на острові господарюють південно-західні  мусонні вітри. Тим не менше, на Шрі-ланці в будь-який час і на будь-якому побережжі завжди достатньо сонячних днів, а океанські хвилі навіть не в сезон не заважають купанню.

На Шрі-Ланці цікавих місць стільки, що всі за одну поїздку відвідати нереально.  І ця обставина- вагомий причина повертатися на тропічний острів щзнову і знову. Заради того, щоб одного разу зимовим вечором заварити собі улюбленого цейлонського чаю, вдихнути його тонкий, знайомий з дитинства аромат і поринути у спогади про чудовий час, проведений у дивовижній країні!

Сортування: orderby Кількість:
Ознака: Скинути фільтр
Ви тут: HomeШрі- Ланка