ПрагаПрага - місто, де вас постійно болітимуть ноги, місто, де легко можна набрати кілограм- два зайвої ваги, місто, де здійснюєш багато незапланованих покупок! І при цьому всьому Прага-  місто, в яке закохуєшся одразу і повертаєшся сюди знову і знову: зі зручним взуттям, здоровим апетитом і запасною валізою!

Взагалі, в будь якій точці Праги можна просто взяти і піти, скажімо, на зустріч вітру, сонцю чи симпатичній мешканці Праги: на кожному кроці туристам відкриваються нові архітектурні одкровення і незабутні краєвиди. Таке вже це місто!

Прага, одне з найкрасивіших міст Європи, ділиться на 15 адміністративних округів. Найцікавіші - центральна частина міста, історичні райони Празький Град, Градчани, Мала Страна, Старе Місто, Нове Місто, Вишеград і Йозефів Град.

Головні пам'ятки Праги: Празький Град і собор Св. Вітта, Карлів міст, музей Іграшок, Скарбниця Лорети, Старе Місто і Єврейський квартал (Йозефів Град), Вишеград, замок Троя, празький зоопарк, прогулянка на теплоході по Влтаві, пивзавод Сміхов ( звичайно ж, з дегустацією!).

Карлів міст (Karlův most), що з'єднує райони Старе Місто і Мала Страна, - одна з найголовніших визначних пам'яток Праги. При описі цього мосту на розум приходять тільки найвищі ступені прикметників- найвідоміший, найкращий, найстаріший. Його довжина - 516 м, ширина 10 м, міст опирається на 16 опор. Будівництво моста розпочалося в 1357 році за вказівкою імператора    Карла IV.

Міст, що з’єднує береги Влтави, довгий час служив для проїзду королів з Королівського двору в Град . За прохід або проїзд по мосту зі звичайних громадян стягувалася оплата. На мості проводили ярмарки, влаштовували лицарські турніри. У 1974 році Карлів міст зробили пішохідним, і зараз міст повністю віддано на поталу  продавцям картин, вуличним художникам і музикам, торговцям прикрасами ручної роботи і сувенірами. Прогулятися по Карловому мосту, розглядаючи вежі та скульптури, торгуючись за дрібнички і справді цінні твори мистецтва,- приємний обов'язок кожного туриста.

Празький Град - найбільша фортеця Чехії , що простягнулася уздовж вершини пагорба на лівому березі Влтави . Це великий історико-політичний і культурний центр країни , заснований ще в ІХ ст.

Градчанська площа, що лежить біля входу у фортецю, досі зберегла своє середньовічне планування . Тут знаходиться палац Шварценберг - Лобковіц , в якому зараз розташований Військово -історичний музей, палац Штернберг з Національною галереєю і прекрасний архієпископський палац  XVI ст.

Всередину Граду з Градчанської площі ведуть парадні ворота, коло яких виставлено почесну варту, з якою так люблять фотографуватися туристи. Щодня опівдні тут відбувається почесна зміна варти. На першому від воріт («Почесному») дворі Граду знаходиться Терезіанській палац. Далі , в другий двір, ведуть барокові ворота Матяша. Тут знаходиться каплиця Св. Хреста, два фонтани і колодязь з кованою купольною решіткою епохи Ренесансу.

На третьому дворі - найдавнішій частині Граду- знаходиться знаменитий кафедральний собор     Св. Віта. Це приголомшлива готична споруда вважається «візитною карткою» міста, а його найстаріша частина- каплиця Св. Вацлава, в якій у 932 році було поховано «народного чеського святого»,- великим центром паломництва.

Безпосередьо під площею знаходиться музей, де виставлено знахідки, виявлені при розкопках на території третьої двору: сліди поселень ІХ-ХІ ст., романський костел, залишки глиняних валів і укріплень, дерев'яні зруби, фундаменти романських і готичних будівель, старі дороги і кладовище. У південній частині площі знаходиться Старий королівський палац 15 століття, третій поверх якого займає Вацлавський зал- найбільший в середньовічній Європі.

У Празькому Граді неодмінно варто пройтися Золотою вуличкою. Крім безлічі магазинчиків з автентичними сувенірами (скло, шкіра, парфумерія - все ручної роботи) там можна постріляти з середньовічного арбалета, піднятися на вежу Далиборка, щоб пограти в ув'язненого і просто подивитися, де і як жили алхіміки і золотих справ майстри в Середньовіччі.

У Празі - безліч музеїв. Найбільший із них - Національний музей. Інші музеї, які не варто оминути своєю увагою: Музей чеської музики, музей Моцарта і подружжя Душек , Празький міський музей, Празька міська галерея, Народний технічний музей, Музей воскових фігур, Музей чеського скла, картинна галерея Празького Граду, Музей середньовічної історії, Музей чеської літератури. Для любителів полоскотати нерви відкриті Музей тортурних знарядь і Музей еротичних іграшок. Крім того  «розбавити» походи пивними барами і музеями можна відвідуванням одного з театрів Праги: Театру маріонеток,  Театру чорного світла або Національного театру.

Ще варто оглянути Петршінську вежу, телевежу (піднятися на оглядовий майданчик), Порохову вежу, Тройський замок, церкву Пресвятого Серця Господнього на Виноградах, незвичайний «Танцюючий будинок». Найвідважніші можуть відвідати старовинне Ольшанське кладовище.

У передмісті Праги є хороший аквапарк, де за помірну плату можна сповна насолодитися джакузі, гірками, саунами, римськими термами та іншими водними радощами.

 

Сортування: orderby Кількість:
Ознака: Скинути фільтр
Відгуків (0)
Відгуків (0)
Ознака: Готелі
Відгуків (0)
Ознака: Готелі
Відгуків (0)
Ознака: Готелі
Відгуків (0)
Ознака: Готелі
Ви тут: HomeЧехіяПрага