Польща


Польща – це країна, що завжди чарувала своєю живописними ландшафтами, багатою історією, пам’ятками старовини, культурними досягненнями, а також гостинністю її мешканців. На мандрівників, що збираються провести у Польщі свою відпустку, чекають пляжі  Балтійського побережжя та Мазурських озер, клуби вітрильного спорту, курортні міста у польських Татрах, неймовірної краси замки та фортеці, міста з багатою історією та не менш яскравою сучасністю, цікаві маршрути для пішохідних та велосипедних екскурсій, кінні клуби.

Офіційна назва країни- Республіка Польща, Річ Посполита Польща  (поською мовою- Polska, Rzeczpospolita Polska, англійською мовою- Republic of Poland).

Польща- держава в Центральній Європі, що на заході межує з Німеччиною, на півдні має спільні кордони з Чехією та Словаччиною, східний кордон Польщі- з Україною та Білоруссю, на півночі межує з Литвою та Росією ( Калінінградська область).

Площа- 312 679 км².

Населення Польщі- 37,949 млн. чол.

Столиця Польщі- Варшава.

Офіційна мова- польська.

Політичний устрій- унітарна парламентська республіка.

Адміністративний поділ- Польща поділяється на 16 воєводств. Воєводства в свою чергу порділені на 308 повітів. 

Грошова одиниця- злотий (PLN).

Різниця у часі з Києвом- -1 год.

Польща входить до складу країн-учасниць Шенгенської угоди. Для в’їзду на територію Польщі потрібно оформити шенген-візу.

 

5 речей, які варто зробити в Польщі

- насолодитися класичною музикою на одному з недільних «шопенівських концертів» в Желязовій Воді під Варшавою з весни до пізньої осені

- побувати у знаменитій «Драконові печері» на пагорбі Вавель в Кракові

- підкорити захоплюючу туристичну трасу «Дорога орлиних гнізд» , що знаходиться на Краківсько -Ченстоховськії височині в Ойцовському національному парку

- кружляти в танці безперервно всю ніч в залах семиповерхового підземного міста Велічка, де і нині влаштовуються бали

- відвідати замок хрестоносців у Мальборку, столиці Тевтонського чернечого ордену .


Ви тут: HomeПольща