Пльзень

 


Назва міста говорить сама за себе - Пльзень є батьківщиною знаменитого чеського пива Пілзнер, яке тут варять з дня заснування. Велика кількість пивних ресторанів і кафе, обов'язковий для відвідування музей пивоваріння і навіть наявність на вулицях автоматів, що продають банкове пиво (зрозуміло, за умови пред'явлення в місці спеціального сканера документа про досягнення повноліття покупця ), однозначно вказують на те, що ви перебуваєте в «пивній столиці» Чехії. При цьому місто, засноване в ХІІІ столітті, зберегло свій середньовічний колорит і сліди всіх наступних історичних періодів  і по нинішній день є промисловим , культурним і адміністративним центром Західної Богемії.

Місто Пльзень цікаве своєю архітектурою: воно не виросло на місці поселення або городища, як це було поширено в ті часи, а було побудоване за королівським указом на рівнині. Місто було розбито на квартали з величезною центральною площею (найбільшою в Західній Європі), а вулиці його перетиналися виключно під прямим кутом.

Знайомство з містом рекомендуємо почати з оглядового майданчика готичного Кафедрального собору св. Варфоломія (62 м), розташованого на площі Республіки, з висоти якого відкривається вражаючий вид. Згідно з міською легендою дотик до ангела на огорожі собору приносить удачу, правда, для цього доведеться вистояти довгу чергу з мисливців за щастям.

Пройдіться історичним центром, який являє собою строкате полотно, сплетене з будівель і монументів всіх можливих архітектурних епох: неподалік від собору розташовується представниця Ренесансу- міська Ратуша (XVI ст.), пам'ятка стилю бароко- Будинок єпископства, будівля Музею західної Чехії- пізній ренесанс, будівля Великої синагоги- мавро- романський стиль ХІХ століття.

Головною сучасною пам'яткою, яка залучає найбільшу кількість туристів, є Музей пивоваріння. Крім відвідування самого музею, організовуються екскурсійні тури на пивоварні Pilsner Urquell або Gambrinus, що знаходяться на території заводу Plzeňský Prazdroj.

На території музею розташовується початок експозиції таємничого Пльзенського історичного підземелля. Система підземних ходів і коридорів, що пронизує весь історичний центр міста, є найбільшою в центральній Європі. Спустившись в катакомби , ви побачите виставку археологічних знахідок, а також репліку системи середньовічного міського водопроводу.

І батькам, і дітям буде цікавою екскурсія в Музей маріонеток, а любителям гострих відчуттів не можна втратити нагоду відвідати Музей Привидів, вони обидва розташовані на площі Республіки.


Ви тут: HomeЧехіяПльзень