НОРВЕГІЯ

   Норвегія - суверенна та унітарна монархія, територія якої включає в себе західну частину Скандинавського півострова, острів Ян-Маєн і Арктичний архіпелаг Шпіцберген, а  також претендує на частину Антарктики, відому, як Земля Королеви Мод.

   Норвегія займає територію площею у 385 252 км², і має населення чисельністю 5 109 059 чоловік. Країна має довгу лінію східного сухопутного кордону зі Швецією (протяжністю 1 619 км). Норвегія також межує з Фінляндією і Росією на північному-сході, а також з протокою Скагеррак на півдні, з Данією на іншому боці. Норвегія має довгу берегову лінію, межуючи з Атлантичним океаном та Баренцовим морем.

    Основними визначними пам'ятками Норвегії є фіорди, незаймана природа внутрішньої частини країни, а також культурні пам'ятки норвезьких міст.

    Головними  визначними  пам'ятками  Норвегії є різноманітні ландшафти, які поширені на полярному колі. Норвегія славиться своїми фіордами, гірськолижними курортами, озерами і лісами.

   Основними туристичними містами є Осло, Берген, Ставангер, Тронхейм і Тромсе. Значна частина природи Норвегії залишилася недоторканою, залучаючи численних туристів і лижників.

    Фіорди, гори і водоспади на заході і півночі Норвегії привертають кілька сотні тисяч іноземних туристів щороку. Міста залучають архітектурними спорудами, такими як Лижний трамплін в Хольменколлене, а також такими історичними будівлями, як Брюгген в Бергені і Парк скульптур Вігеланда в Осло.

     На культуру Норвегії вплинули нечисленність населення, суворий клімат і відносна ізоляція від решти Європи. Тому, на відміну від інших країн Європи, в Норвегії менше розкішних палаців і замків, також в країні трохи сільськогосподарських районів. Через невисоку щільності населення середня дальність поїздки щодо європейських країн досить висока. У музеях народної культури представлена архітектура, ремесла і мистецтво різних регіонів. Найбільшим з таких музеїв є Норвезький музей історії культури на Бюгде в Осло.

  

  

Ви тут: HomeНОРВЕГІЯ