МЕКСИКА

Мексика — країна в Північній Америці, яка межує на півночі зі Сполученими Штатами Америки, на півдні з Гватемалою, Белізом. Мексика також омивається на заході Тихим океаном, на південному сході Карибським морем та на сході Мексиканською затокою. Мексиканські Сполучені Штати — федеративна конституційна республіка, яка складається з 31-го штату та одного федерального округу навколо столиці м. Мехіко.

   Мексика — п'ята за величиною країна на американському континенті та 14-та у світі. З населенням 118 мільйонів чоловік Мексика має найбільшу кількість іспаномовного населення у світі.         Клімат більшої частини Мексики тропічний, на півночі — субтропічний, дуже мінливий залежно від характеру рельєфу. Зі сходу та заходу на територію Мексики проникають вологі тропічні повітряні маси, що рясно зрошують навітряні схили гір. Північно-західна територія країни незахищена від вітрів, що дмуть з центральних частин Північної Америки, і має сухий континентальний клімат.  Офіційною мовою країни є іспанська.

   Мексика входить у десятку найбільш відвідуваних країн у світі з 21,5 млн. і найбільш відвідуваною іноземними туристами країною в Латинській Америці.

    Основні визначні пам'ятки Мексики - руїни стародавньої мезоамериканської культури, колоніальних міст і курортів. Помірний клімат країни, з культурно-історичної спадщиною - злиттям європейської культури (зокрема, іспанської) і мезоамериканської культури - також зробили Мексику привабливим світовим туристичним центром.

   На півострові Юкатан розташований один з найпопулярніших пляжних курортів Мексики - Канкун, особливо популярний серед студентів вищих навчальних закладів під час весняних канікул. Неподалік від нього знаходяться острови Ісла-Мухерес і Хольбош.

 На південь від Канкуна тягнеться стокілометровий прибережна смуга Карибського моря - Рів'єра-Майя, на якій розташовані курортні містечка і екологічні парки Ксарет і Шель-Ха. На південному краї Рів'єра-Майя розташоване місто Тулум, відомий розкопками міст древніх майя.

     Крім знаменитих на весь світ сеноті, на Юкатані так само є безліч систем підземних річок, таких як «Сак Актун».

На тихоокеанському узбережжі Мексики найвідомішим пляжним курортом є Акапулько. Акапулько відомий також як улюблене місце дайверів - аматорів пірнати зі скелі.

Уздовж узбережжя на південь від Акапулько розташовані пляжі Пуерто-Ескондідо, Пуерто-Анхеля і нудистські пляжі Playa Zipolite.

   На північ від Акапулько знаходяться курортне місто Ікстапа і Сіуатанехо. Далі на півночі розташовуються пляжі Мічоакан, які користуються популярністю у любителів серфінгу.

  У центральній і північній частині тихоокеанського узбережжя Мексики найпопулярніші пляжі знаходяться в Масатлані і Пуерто-Вальярта. Менш відомі пляжі в Баія-де-Навидад, Баїя-де-Кіно і чорні піски Сіютлан.

    Курорт Сан - Карлос популярний в зимовий час, особливо для пенсіонерів.

    На південному краю півострова Нижня Каліфорнія розташований курортне містечко Кабо-Сан-Лукас, місто відоме своїми пляжами і ловом марлина. Далі на північ Каліфорнійського затоки знаходиться інший пляжний курорт, Баїя-де-Ла-Консепсьон, також відомий своєю спортивною риболовлею. Ближче до кордону з США знаходиться курорт Сан-Феліпе.

Ви тут: HomeМЕКСИКА