МАДАГАСКАР

    Мадагаскар — держава в західній частині Індійського океану, на острові Мадагаскар і прилеглих дрібних островах біля східного берега Африки, близько 400 км від Мозамбіку.

    Площа острова 590 тисяч км². Крайня північна точка — мис Амбр — віддалена від крайньої південної — мису Сент-Марі — на 1650 км.

     Мадагаскар — гірська країна: понад половину острова займають гірські хребти, плоскогіря і пасма високих горбів.

      Клімат східного узбережжя Мадагаскару є досить вологим та жарким, на заході спекотний та посушливий. Відмінність кліматів на острові пояснюється розмірами Мадагаскару і будовою його поверхні. При цьому є й спільні риси: клімат всюди тропічний, за винятком північно-західної частини острова, де панує клімат екваторіальних мусонів, а рік поділяється не на чотири сезони, а тільки на два — сухий і вологий.

      На східному березі дощі починаються в грудні і тривають до квітня. В Тамтаве лютий — зазвичай найтепліший місяць, температура досягає 34º тепла. З травня до листопада триває сухий сезон, у який зазвичай дощів випадає дещо менше, ніж у вологий. Найхолодніший місяць — липень, коли температура в середньому становить 16º тепла.

      Західний берег має спекотніший клімат порівняно з східним (температура сягає +38º). На його території також з грудня до квітня йдуть сильні, зливові дощі, на відміну від сухого сезону, коли вони трапляються рідко.

     Національною валютою країни слугує малагасійський аріарі.

     Мадагаскар часто називають «островом-мрією», «серцем затонулого континенту». Іноземних туристів сюди вабить краса природного ландшафту, багатство і різноманітність рослинного і тваринного світу, а також самобутність національної культури.

     Острів Мадагаскар широко відомий в світі як місце величезного скупчення видів-ендеміків. Виключно багата і різноманітна флора і фауна острова приваблюють сюди не тільки численних вчених, а й туристів з усього світу.

 

Тут можна побачити океан і гори, мангрові зарості і вапнякові обривисті плато, вологі тропічні ліси і високогірні прерії, озера і водоспади, згаслі вулкани і древні поховання в печерах, унікальні карстові ландшафти і заплутані системи річок.

   Число ж унікальних представників фауни, від комах і птахів до плазунів і ссавців, що мешкають тут, уразить кожного любителя «зеленого туризму». Серед ендеміків Мадагаскару числяться: лемури, мунго, цівети, незомііди, фосси, променисті і павукові черепахи, ракші, пастушкові куріпки, різноманітні ящірки, павуки, кажани та безліч інших дивовижних істот.

    Лінія узбережжя Мадагаскару становить близько 4800 км. Тут розташована маса диких і окультурених відмінних пляжів, які умовно можна розділити на пляжі великого Мадагаскару і сусідніх дрібних островів.

   Всі пляжі країни можуть похвалитися чудовими пейзажами, великим світлим піском, красивим прозорим океаном, проте далеко не всі облаштовані за останнім словом туристичної моди, особливо на невеликих островах. Сюди їдуть в основному за відпочинком в незайманих місцях природи, а не за підвищеним комфортом. Однак, і на Мадагаскарі є свої винятки, наприклад пляжі курорту Нусі-Бе

(«візитна картка» острівних курортів) з розкішними готелями і престижними нічними клубами.

    В якості активного проведення часу курорти Мадагаскару пропонують туристам:

дайвінг (найбільше коралових рифів в південно-західній частині острова),

яхтинг,

серфінг і віндсерфінг,

скелелазіння,

відвідування печер,

кайтінг,

рафтинг,

сноркелинг,

трекінг,

мотоциклетні рейди по бездоріжжю,

спортивну риболовлю,

підводне полювання.

Завдяки різноманітним географічними умовами узбережжя знайдуть на Мадагаскарі місце для застосування своїх умінь як початківці, так і досвідчені послідовники вищеописаних видів спорту.

Ви тут: HomeМАДАГАСКАР