Лінц

Лінц — третє за величиною місто Австрії після Відня і столиця федеральної землі Верхня Австрія. Духовним стержнем Лінца є церква Св. Мартіна — найдавніша діюча церква Австрії, зведена на місці культової споруди кельтів. Розкопки виявили зал з опорами, що був частиною королівського житла короллінгов. Всередині церкви можна побачити камені з написами, зроблені римлянами, а також піч тих часів. Крім того, цікава картина Вольт Санта де Лукка, що зображає лик Спасителя (1440 р.). Ще одна з визначних пам’яток міського пейзажу — Паломницька церква.

Всередині гори, на якій розташована церква, знаходиться весела розвага для дітей — гротова залізна дорога, що веде в тунель, де працюють і живуть справжні гноми. Поцінувачі мистецтва напевно знайдуть для себе багато цікавого в Художньому музеї Лентоса, що славиться найбільшою в Австрії колекцією предметів сучасного мистецтва. У музеї представлені близько 10 000 картин, 850 фотографій та 1 500 скульптур, серед яких можна знайти роботи таких великих майстрів як Клімт, Уорхол, Шіле і Кокошка.

У квітні Лінц зустрічає щорічний кінофестиваль Crossing Europe, в липні - міжнародний фестиваль Pflasterspektakel, коли вулиці міста сповнені клоунів, акробатів і мімів. У вересні в Лінці проходить музичний фестиваль Cloud of Sounds. Також інтерес представляють фестиваль під відкритим небом Linz Festival і щорічний фестиваль електронного мистецтва Ars Electronica.

 Будучи в Лінці, варто обов'язково спробувати Linzer Torte, який вважається найстарішим з відомих тортів у світі. Найдавнішим рецептами цього десерту вже більше 350 років.Ви тут: HomeАвстріяЛінц