ЛАОС

  Лаос— країна в південно-східній Азії, що межує на півночі з Китаєм, сході з В'єтнамом, півдні з Камбоджею, заході з Таїландом; Країна не має виходу до моря.

  Лаос є переважно гірською країною. Хоча висота гір рідко сягає 2000 м, рельєф є значною мірою розчленованим, що може ускладнювати сполучення з державами-сусідами. Найвищі гори, що розташовані на півночі країни, складені гранітами, гнейсами і порізані глибокими ущелинами, якими протікають численні річки.

     Клімат субекваторіальний, мусонний. Виділяють три сезони: чітко виражений вологий жаркий — з травня по жовтень, сухий прохолодний — з листопада по лютий, і жаркий сухий — в березні-квітні. Мусон вторгається практично одночасно на всю територію Лаосу.

      Лаос відрізняється національним, лінгвістичним і культурним розмаїттям. Країна налічує понад 130 етнічних груп і підгруп, що поділяються на три категорії з урахуванням типу розселення, культури та мови.

      Лаос - досить безпечна країна, де не дивлячись на тривалі війни, кризи і злидні, населення не стало запеклим, а рівень злодійства, і тим більше насильницьких злочинів, залишився дивно низьким. Однак слід дотримуватися розумних зусиль: не носити з собою всю готівку, дорогі коштовності і паспорт (достатньо ксерокопії), а залишати їх у сейфі готелю.

      Рис, сіль, всілякі спеції і соуси - основа лаоської  кухні. Тут також використовують багато зелені і овочів, а м'ясо і рибу піддають традиційної для регіону тепловій обробці в маслі або на вугіллі.

   Паксе - важливе торгове місто країни, комерційний і транспортний центр Південного Лаосу. Тут варто оглянути храм Ват-Луанг на набережній річки Се-Дон, Провінційний музей, будівля китайської громади, великий Східний ринок, а також рибну ферму на річці Меконг.

  Долина Джа - дика місцевість між Пхонсаваном і Сиенг-Хуангом, на якій зосереджені сотні кам'яних урн невідомого походження, зібрані в п'ять груп. Ці величезні споруди (найбільше - 10,6 т), вирізані близько 2 тис. років тому.

Ви тут: HomeЛАОС