КИТАЙ

  Китай — культурний регіон і стародавня цивілізація Східної Азії. Китай належить до найбільш прадавніх цивілізацій, яка увібрала у себе велику кількість держав  впродовж 6 тисяч років.

  Китай має довгу і майже неперервну цивілізаційну історію та одну з найстаріших і найскладніших систем письма. До 19 століття він був однією з найпередовіших світових політій і основним культурним центром Східної Азії. Китайський вплив на сусідні держави залишається істотним до сьогодні. Китай — батьківщина багатьох технічних винаходів, які змінили долю людства. Серед них — папір, компас, порох, друкарство.

   Населення Китаю на 2015 рік становить вже більше 1 мільярда 350 тисяч осіб. І це найбільша чисельність з усіх країн світу.

Через перенаселення в 1980 р. уряд КНР ухвалив закон про одну дитину на одну сім'ю, що призвело до старіння населення. Тепер влада думає скасувати цей закон і в той же час заборонити визначати стать майбутньої дитини. Вся справа в тому, що в сім'ї почесніше мати хлопчика, а якщо на УЗД з'ясується, що дитина — дівчинка, то більшість йде на аборт.

Саме в Китаї вперше з'явилися папір, компас, шовк, друк, фарфор, парашут, механічний годинник і це далеко не все.

Територія Китаю розташовується в 5 часових поясах, але всі живуть по одному часу, через так звану економічну необхідність.

Більшість американських і європейських підприємств перенесені в Китай через велику швидкість випуску продукції, і менших витрат на виробництво . Тепер напис «зроблено в Китаї» зустрічається повсюдно.

Лі і Ванг — найпоширеніші прізвища в Китаї, а всього їх трохи більше 3000. Але варто зауважити, що близько 80 % населення вклалися, лише в сотню прізвищ.

   У Китаї не прийнято давати чайові, можуть образитися.

Їжа в Китаї на любителя. Крім того, що готують все що бачать, так і їсти буде складно, якщо не вмієте користуватись паличками.

    Пам'ятки Китаю можна розділити на три основні групи: природні об'єкти, пам'ятки історії та культури, і об'єкти національних традицій.

   Священні гори Китаю, шановані в буддизмі і даосизмі, включають в себе п'ять вершин: гора Тайшань на сході, гора Хеншань на півдні, гора Хуашань на заході, гора Хен (англ.) Рос. на півночі, і гора Суншань в центрі Китаю. Гірський масив Тайшань, який проходить через центральну провінцію Шаньдун, незмінно викликає захоплення у туристів. Гора Хуаншань на півдні провінції Аньхой відома своїми витонченими соснами, скелями і гарячими джерелами.

      Велика Китайська стіна є найвідомішим символом китайської нації і однієї з головних туристичних визначних пам'яток. Для відвідування туристів відкрито більше десяти ділянок Великої китайської стіни, в тому числі Бадалин в 75 кілометрах від Пекіна, Лаолонтоу в провінції Хебей і Цзяюйґуань в провінції Ганьсу.

     У провінції Ганьсу уздовж траси Великого шовкового шляху розташовані гроти з античними фресками і скульптурами. Найбільш відомими з них є печери Могао - 492 печери зі статуями і фресками на стінах. Там знаходиться понад 2100 барвистих статуй і 45 тисяч квадратних метрів, виконаних на високому художньому рівні. Поблизу міста Лешань знаходиться статуя Будди, висічена в скелі, 71 метр у висоту і 28 метрів в ширину - найбільше в світі кам'яна статуя сидячого Будди.

     

 

Ви тут: HomeКИТАЙ