Кутна ГораКутна Гора (Kutná Hora) - невелике містечко в Центральній Богемії, розташоване за 60 км на схід від Праги. Його було засновано в ХІІІ ст. і в Середньовіччі було одним з найбільших у Європі центрів видобутку срібла. Саме завдяки цьому місто здобуло привілеї королівського міста і було другим за багатством у Чеському королівстві після Праги.

Сьогодні Кутна Гора- це  саме містечко, проте завдяки надзвичайно нестандартному пам'ятникові у вигляді повної кісток церкви, туристів тут більше, ніж в будь-якому іншому пам'ятнику, внесеному в список спадщини ЮНЕСКО. Його історія така: у ХІІІ ст. місцевий абат повернувся з паломництва до Єрусалиму з жменею Святої землі, яку він ровіяв над місцевим кладовищем. Цей факт дозволив місцю упокоєння громадян набути статусу священного. І незабаром кладовище розрослося до небачених розмірів. Поховання тут означало, що покійний потрапляє одразу до раю… Потім Європу вразила чума, цвинтарні працівники були змушені ховати померлих від хвороби на місця попередніх поховань- шляхом перекладання стародавніх кісток в усипальниці (вони називалися Костніци). В результаті подібних маніпуляцій, місця на кладовищі перепродувалися по шість разів, «зібравши» останки 40 000 чоловік.

Кістки вимагали почесного ставлення, але можливостей для цього було небагато. Тому один чернець на початку ХVI ст. дбайливо промив і відбілив кожну кістку, склавши з них піраміди з залами, нефами і ходами. Одержаний прототип церкви ніхто не зруйнував, однак, беручи до уваги сумнівну моральність споруди, доступ до неї було закрито на чотири століття.

У XVIII ст. господар землі, на якій розміщувалося кладовище, князь Шварценберг наказав довести до ладу інтер’єр церкви. За цю справу взявся місцевий майстер Рінту. Уміло маніпулюючи кістками, черепами і взагалі всіма частинами людських скелетів, Рінту зумів відтворити герб князя, люстру, стіни, ніші, опори, склепіння, полички та багато іншого. Новостворена церква, споглядати яку і приїжджають в Кутну Гору туристи з усього світу, викликає неоднозначні почуття. Що ж робити з останками людей, якщо на кладовищі немає місця? Чому б не спорудити духовну, сакральну будівлю, що нагадуватиме людям про тлінність і минучість буття?

Центром господарської активності містечка став Власький Двур, резиденція королів, і Королівський монетний двір, де почали карбувати перші гроші вже за часів Вацлава II, який запросив в Кутну Гору експертів з Флоренції і почав грошову реформу. Крім експозиції по карбуванню монет,ви можете також відвідати музей «Відкриття таємничого обличчя», де в підземеллях Власького двору ви познайомитеся з розбійниками, відьмами, єретиками і паліями та їх суддями і катами.

Унікальним об'єктом, завдяки якому відвідування цього королівського міста справить на вас сильне враження, є храм св. Барбари, споруджений в пізньоготичному стилі. Цю архітектурну і церковну перлину майстри зводили понад п’ять століть.

Винні погреби містечка Кутна Гора є сімейною компанією, метою якої є відновлення втраченої слави і давніх традицій виноробства в Кутногірському регіоні. Місцеві вина з 2009 року мають статус BIO. З мальовничої міської площі до виноградників вас доведе Виноробна велотраса- довжина маршруту складає 6 км.

У Кутній Горі можна скуштувати якісного вина, познайомитися з традиціями карбування монет і побачити архітектурні скарби.

 

Ви тут: HomeЧехіяКутна Гора