Хорватія

Хорватія – чудове місце для відпочинку, 1100 островів та острівців, вимиті сонцем, розмаїта берегова лінія з курортами, що пропонують усілякі розваги, які вдовольняють усі Ваші потреби. Водний спорт, морські купання, нічні клуби, дискотеки, ресторани, кав’ярні – з ранку до вечора – дихають життям і не дозволяють нудьгувати.

Офіційна назва - Республіка Хорватія.
Географічне положення
 - розташована у південно - східній  частині Європи, західне узбережжя омивається Андріатичним морем. Хорватське Адріатичне узбережжя - одне з найбільш порізаних у світі: тут налічується 1185 островів та острівців. 66 з них заселені. Найбільшим за величиною островом Хорватії є КРК ,найдовшим і найбільш сонячним – ХВАР, і третій за величиною БРАЧ , на якому знаходиться  знаменитий гальковий пляж «Златні Рат» (Золотий ріг), який міняє свої форми в залежності від течії та вітру. Інші великі острови: Крес, Хвар, Пагі Коркула.

Найбільші півострови - Істрія та Пельжесак, найбільша затока - Кварнер
Площа території  - 56 538 кв. км.

Час відстає від київського на 1 годину.
Кількість населення  - хорвати - 89,6 %; 4,5% - серби.
Столиця - Загреб.
Інші великі міста: Спліт, Рієка, Осієк
Офіційна мова - хорватська( латинська графіка).
Релігія - католики (87,8%), православні(4,4%), мусульмани(1,2%), протестанти(0,2%).
Грошова одиниця - куна = 100 лип. 

Національне свято - 25 червня - День незалежності (1991 р.). 
Клімат.Унікальне поєднання середземноморського та субтропічного клімату. Хорватія - найбільш сонячна країна Європи, середньорічна кількість сонячних годин - 2600, середня температура моря в літній період 25-26 С, повітря - 30-32 С.

Пляжі: на півострові Істрія переважають в основному бетонні платформи, природні камені та плато. Пляжі Середньої Далмації, передусім в містах на південь від Спліта (Брела, Башка Вода, Тучепі і т.д.), а також на островах Брач і Хвар – дрібна галька. Ці пляжі вважаються одними з найкращих на усьому побережжі. При цьому сосни ростуть буквально в 3-4 м від лінії прибою. Ці місця особливо привабливі для відпочинку з дітьми. В південній Далмації є галькові, скалисті  і бетонні, а на островах в районі Дубровніка – піщані пляжі.

Хорватська національна кухня дуже багата і різноманітна. Базується на античній традиції. Далматинська кухня зазнала великого впливу італійської кухні. Хоча основними складовими далматинської кухні є рослинні продукти, проте фірмовими її стравами є риба та інші дарунки моря. Приготовані на оливковій олії, із додаванням середземноморських приправ, страви з морських продуктів найчастіше подаються або у вареному, або у смаженому (на відкритому вогні) вигляді. Крім того, Хорватія славиться своїми сухими винами. Білі сорти, дещо слабкіші, поширені на півночі, а червоні - на півдні країни.

Сувеніри. Як сувеніри з Хорватії можна привезти виробу з національною вишивкою. Знамениті мережива з острова Паш, хорватські вина, величезний вибір виробів з кераміки.

Уже кілька років підряд комісія ЮНЕСКО привласнює Хорватії "Блакитний Прапор за саму чисту акваторію Середземноморського узбережжя". Соснові ліси сусідять тут із тропічними рослинами, а прозорість води досягає 50 метрів. Крім Адріатичного узбережжя, Хорватія славиться своїми термальними й мінеральними джерелами. На її території розташовані 7 чудових національних парків. Три з них розташовані на прибережних островах.


Сортування: orderby Кількість:
Ознака: Скинути фільтр
Відгуків (0)
Ознака: Курорти
Ви тут: HomeХорватія