Харкань

У25 км. на північ від міста Печ, біля підніжжя гори Тенкеш розташована одна з найвідоміших і красивіших лікувальних купалень країни - Харкань. Харканьську воду відносять до групи лужно-гідрокарбонатних, хлорідо-сірчаніх вод. Тепла мінеральна вода пробивається з глибини 50-70 метрів, і має температуру 62° С. Харканьськая вода настільки багата різними речовинами, неначе природа створила її спеціально для лікування, вміст мінеральних речовин в ній перевищує 1000 міліграм на літр. Сильні лікувальні властивості забезпечує високий вміст сульфідів.

 З точки зору лікування найбільше значення має двовалентне з'єднання сірки, оксид-сульфід вуглецю, який розчинений у воді у формі газу, завдяки чому він в 150 разів краще проникає в організм людини через шкірний покрив, чим інші з'єднання сірки, і стимулює обмін речовин в тканинах

 Харканьські лікувальні води у вигляді купання і ванн рекомендують для лікування наступних захворювань:  псоріаз гінекологічні захворювання захворювання суглобів, опорно-рухової системи, запалення суглобів запалення нервів, викликані зсувом міжхребцевого диска, хвороба Бехтерева, псоріаз, подагра,атрофія м'язів ,остеопороз реабілітація після операцій на органах опорно-рухової системи.

 Не рекомендується знаходитися в басейні більше 20 хвилин за один захід. Цей часу цілком достатньо, щоб лікувальна вода проникла в організм через шкіру і дихальні шляхи. Між двома купаннями рекомендується відпочивати не менше 30 хвилин.

 Існують такі стани і захворювання, за наявності яких купання в харканських водах не рекомендується. До них можна віднести наступні стани і захворювання:  вагітність, гострі і хронічні інфекційні, захворювання злоякісні пухлини, серйозні захворювання серця і органів кровообігу, важкі захворювання коронарних судин, перенесений інфаркт, підвищений кров'яний тиск, органічні захворювання серця, тромбоз глибоких вен, легенева емболія, крововиливу.

Ви тут: HomeУгорщинаХаркань