Ізраїль

Ізраїль.

Свята Земля і колиска релігій.

Офіційна назва - Держава Ізраїль (State of Israel - англ. мова).

Географічне положення - розташована на Близькому Сході в західній частині Азії на узбережжі Середземного моря. На півночі межує з Ліваном, на північному сході — із Сирією, на сході — з Йорданією, на південному заході — з Єгиптом.
Територія - 20,7 тис.кв.км. 
Населення - понад 8,0 млн осіб (2013). 
СтолицяЄрусалим (Jerusalem) - 763,8 тис. осіб. У січні 1950 р. ізраїльський уряд всупереч резолюції ООН 1947 р. про виділення Єрусалима в самостійну адміністративну одиницю оголосив західну частину Єрусалима столицею держави. 30 липня 1980 р. Єрусалим було проголошено "вічною і неподільною" столицею Ізраїлю.Головний економічний і культурний центр - Тель-Авів (Tel Aviv) - близько 400 тис. осіб (2009). Адміністративний поділ - 6 округів (district).
Офіційні мови - іврит (староєврейська), арабська.
Регігія - більшість сповідує іудаїзм, поширені також іслам (20% населення) і християнство(близько 2%).

Національні особливості. Традиції:

 

Ізраїль - країна, жителі якої дуже серйозно ставляться до своїх багато вікових культурних звичаїв та традицій. Традиційними вихідними днями жителі Ізраїлю вважають вечір п'ятниці та суботу ("шабат"). Традиційно так склалося, що в Ізраїлі свято починається напередодні ввечері, а закінчується із заходом сонця. У ці дні, а також під час великих свят не працюють державні установи, а часом, навіть, не ходить громадський транспорт. У цей день євреї, які шанують Тору (національні заповіді), не виконують жодної роботи, моляться і сидять за святковим столом.Ще одна традиція, яка точно торкнеться туристів - кошерна їжа. Відсутність у меню свинини, деяких продуктів, роздільне вживання м'ясних та молочних продуктів - традиційна, усталена традиція.

Грошова одиниця - шекель = 100 агорам.

Клімат в Ізраїлі субтропічний, але в Ізраїлі дев'ять кліматичних зон. І одна і таже температура, наприклад, в Тель-Авіві і в Єрусалимі, речі абсолютно різні. У Тель-Авіві жарко і волого, в Єрусалимі гірське повітря, а в Беер-шеве жарко, але сухо. Ці відмінності добре видно, коли ви піднімаєтеся на машині від Тель-Авіва до Єрусалиму, або їдете з Бєєр-шеви на побережжя. Всі дощі, яким належить пролитися на цю землю протягом року, ллють всього один - два зимові місяці. Можете уявити собі, які це зливи, а потім - сухо.. Температура Середземного моря від 17 до31 °C. Температура води Червоного моря від +23 до +33 °C.

Час.Різниці в часі між Україною і Ізраїлем немає, окрім невеликих періодів навесні і осінню, коли різниця може складати мінус одну годину. Це відбувається тому що на зимовий і літній час Ізраїль і Україна зазвичай переходять неодночасно

Години роботи установ і магазинів 
Більшість магазинів відкриті з неділі по четвер з 9.00 до 20.00, в п'ятницю до 14:00. 
Великі торгові центри, розташовані в усіх містах, по буднях відкриті з 8.00 до 22.00. У міжнародних аеропортах ім. Бен-Гуріона і Овда, а також в Ейлаті працюють магазини безмитної торгівлі. 
Більшість банків відкрита з неділі по четвер з 8.30 до 12.00 і в неділю, вівторок, четвер з 16.00 до 18.00. Напередодні основних єврейських свят банки працюють з 8.30 до 12.00. Офіційні установи: нд.-чт. 8.00-12.00

Сувеніри.Кераміка, вироби з міді, релігійні атрибути, вироби ручної роботи є ізраїльськими особливостями. Тут вигідно купувати діаманти і інші коштовні камені в оправі із золота і срібло.

Національне свято - День незалежності (1948). За  єврейським календарем це свято відзначається 5 іяра, за григоріанським дата свята оголошується щорічно. У 2013 році ця датаприпадає на 16 квітня.

Ізраїль — сучасна країна, де багата історія поєднується з розвиненою інфраструктурою туризму, яка може запропонувати варіант відпочинку на будь-який смак. Середземне море на сході, та Червоне - на півдні утворюють зони відпочинку для поціновувачів пляжів та солоної води, але справжнім скарбом Ізраїлю є його історія, бо саме з Єрусалиму та інших міст походять одні з найбільш значних підвалин сучасної цивілізації. 

Розкішні пляжі Ізраїлю, міська метушня, природні заповідники, лікувальні курорти, релігійні святині, торгівельні центри, базари, колонії художників, концерти в парку — все це до ваших послуг. Взимку пляжі Ейлата заповнюються блідолицими жителями Північної Європи, що гріються на сонці. Лікувальні властивості Мертвого моря, його благотворна дія на шкіру відомі у всьому світі.

Лікувальні властивості Мертвого моря, його благотворна дія на шкіру відомі у всьому світі. 

 

Сортування: orderby Кількість:
Ознака: Скинути фільтр
Ви тут: HomeІзраїль