ІСЛАНДІЯ

   Ісландія — європейська острівна держава, що розташована у північній частині Атлантичного океану на Серединно-Атлантичному хребті. Вона налічує близько 325 тис. населення і має загальну площу 103 000 км². Столиця і найбільше місто — Рейк'явік, де з прилеглими районами у південно-західному регіоні країни проживає близько двох третин населення країни.

   Ісландія є вулканічно і геологічно активною територією. Територія в основному складається з плато, покритих піщаними полями, горами та льодовиками, хоча багато льодовикових річок течуть до моря через низовини. Ісландія, зігріта Гольфстрімом, має помірний клімат, незважаючи на високі широти і безпосередню близькість до Полярного кола.

     Клімат на узбережжі Ісландії є субполярним морським. Тепла Північноатлантична течія піднімає річні температури порівняно з більшістю інших місць цієї широти.

      Ісландія — одна з найбезпечніших країн у світі. Вона є прикладом того, що можна побудувати суспільство, вільне від страху.

Багато ісландців досі вірять у ельфів, обожнюють оселедця з варенням, а вівцю прирівняли до національного надбання. За зовнішньою стриманістю ісландців — нащадків скандинавських вікінгів — ховається трепетне відношення, зокрема, до власної мови, що збереглася практично незмінною з часів освоєння острова в період раннього середньовіччя.

   Ісландці турботливі й уважні не лише до природи свого рідного острова, вони також активні й енергійні в освоєнні, здавалося б, віддаленої від них світової культури: ісландці є однією із найосвіченіших і читаючих націй у світі. Їхня грамотність становить 100%, практично всі ісландці володіють англійською мовою, а за кількістю книг, що видаються на душу населення, Ісландія займає перше місце у світі.

   Головні пам'ятки Ісландії - природні: вулкан Хекла, гейзери і льодовики, долина Ландманналейгар, долина Торсмерк, Вестманскі острови.

 В Ісландію їздять не тільки за яскравими враженнями, а й щоб поправити здоров'я: однин з найпопулярніших туристичних напрямків - це спа-тури. Їх особливість вкрай проста: вони не тільки розслабляють і зціляють тіло, але і сприятливо діють на психіку.

   Найкрасивіші види Ісландії, морські екскурсії, на яких можна поспостерігати за дельфінами і китами, ісландські фіорди - все це допомагає розслабитися і повернути душевну рівновагу.

   Любителі активного відпочинку теж не будуть розчаровані - в Ісландії природа настільки самобутня і неповторна, що навіть звичайний турпохід на пару днів перетвориться в казкову подорож. А велика кількість скель і гір робить цей край справжньою Меккою для альпіністів, скелелазів і дельтапланеристів.

    

 

Ви тут: HomeІСЛАНДІЯ