ІРЛАНДІЯ

  Ірландія — держава в північно-західній Європі на 5/6 території о. Ірландія, що був поділений 1921 року. Вираз «Республіка Ірландія» (ірл. Poblacht na hÉireann) є лише характеристикою держави, проте не її назвою.

   Суходолом межує з Північною Ірландією, що перебуває під владою Об'єднаного Королівства. З півдня, заходу і півночі омивається водами Атлантичного океану, а на сході її відділяє від Великобританії Ірландське море.

    Ірландська Республіка включає 26 графств, що входять до складу історичних провінцій Ірландії Ленстера, Манстера і Коннахта, а також 3 графства (Каван, Донегол і Монахан), що належать до провінції Ольстер.

    Дублін - столиця і найбільше місто Ірландії. Завдяки територіальній близькості до Великобританії, Дублін був найважливішим містом Ірландії під час британського панування  Дублінський аеропорт знаходиться в безпосередній близькості від міста, тому більшість іноземних туристів починають знайомство з Ірландією саме звідси.  Серед головних визначних пам'яток міста - Дублінський замок (резиденція британських властей в Ірландії до 1922), Фенікс-парк - один з найбільших міських парків в світі ,

    Головпоштамт Дубліна - одне з найвідоміших історичних будівель Ірландії в зв'язку з Великоднім повстанням 1916 року, колишня в'язниця Кілменхем, перетворена в музей, а також Трініті-коледж, де знаходяться Келлська книга і книга з Дарроу . У 2010 році ЮНЕСКО присвоїло Дубліну почесне звання City of Literature в ознаменування того, що місто є батьківщиною багатьох відомих письменників, таких як Джеймс Джойс і Семюел Беккет.

        Місто Лімерик, розташований в гирлі річки Шаннон, протягом більше 800 років грав роль «воріт» для західної Ірландії. Завдяки розташуванню міста в середині Атлантичного коридору (англ.) Рос., Лімерик став свого роду базою для туристів, які подорожують уздовж західного узбережжя Ірландії. Найвідомішою пам'яткою міста є замок короля Іоанна Безземельного, заснований в XIII столітті. У місті також розташований Музей Хант - одна з найбагатших приватних колекцій у світі.

  У музеї представлена велика колекція античних і середньовічних творів мистецтва і скульптури, включаючи артефакти Древньої Греції, Древнього Риму, Стародавнього Єгипту і цивілізації ольмеків. В експозиції музею також є роботи Пабло Пікассо, П'єр-Огюста Ренуара, Джека Єйтса і Генрі Мура.

  Ірландія славиться своєю мальовничою береговою лінією і прибережними скелями. Найбільш відомі з них розташовані на заході країни, в основному в провінції Манстер. Найвідомішими скелями Ірландії є кручі Мохер в графстві Клер, але найвищі скелі Ірландії і Великобританії - скелі Крогхон.

   На півдні і південному заході Ірландії знаходяться морські курорти, такі як Кілки, Лехінч, Куїлті, Спейніш-Порт і Дунбег в графстві Клер, Йол, Баллікоттон, Кінсейл і Бантрі в графстві Корк і Гленбей, Дингл, Каслгрегорі і Баллібаніон в графстві Керрі. У графствах Донегол, Слайго і Кдер особливо популярний серфінг.

    Ірландія славиться своїми фестивалями, більшість з яких проходить щорічно. Найвідомішим з них є фестиваль Святого Патріка, який проходить по всій Ірландії, а також відзначається шанувальниками ірландської культури в усьому світі. Хоча день Святого Патріка відзначається 17 березня, фестиваль Святого Патріка в Ірландії триває більше тижня, і його програма включає в себе паради 17-го березня, а також Скайфест. Заходи фестивалю Святого Патріка включають також тиждень ірландської мови, метою якої є розвиток ірландської мови.  Головний парад в дні фестивалю проходить в Дубліні при величезному скупченні народу.

 

Ви тут: HomeІРЛАНДІЯ