ІРАН

Ісламська Республіка Іран — держава на південному заході Азії. Столиця — місто Тегеран, на заході межує з Іраком, на північному заході — з Азербайджаном, Вірменією, Туреччиною на півночі — з Туркменістаном, на сході — з Афганістаном і Пакистаном.

На півночі омивається Каспійським морем, на півдні і південному-сході — Перською затокою.

  Історія Ірану за письмовими джерелами охоплює майже п'ять тисяч років.

Іран володіє другими за розміром у Західній Азії та ісламському світі економікою після Туреччини і є однією з найбільш технологічно розвинених держав регіону. Іран розташовується у стратегічно важливому регіоні Євразії і має в своєму розпорядженні великі запаси нафти і природного газу.

  В Ірані переважає арідний клімат. Уздовж узбережжя Каспійського моря — субтропічний. На півночі країни взимку температура часто опускається нижче 0°, в липні зрідка досягає 30°. Середньорічна кількість опадів становить 1700 мм у вологих західних областях і 680 мм в посушливих східних. Влітку температура в пустелях може перевищувати 40°. На заході Ірану, в горах Загрос взимку температура практично завжди нижче 0°, характерні рясні снігопади та сильний вітер. На рівнинах уздовж берега Перської затоки зима в основному м'яка, літо — спекотне і вологе.

   Більшість іранців — мусульмани. 89% населення — мусульмани-шиїти (державна релігія). Одночасно з Іраком, Азербайджаном і Бахрейном, Іран є однією з держав, де шиїти складають більше половини населення.

   У країну щорічно прибуває велика кількість паломників з інших мусульманських країн, щоб відвідати священні місця в містах Мешхед і Кум.

   Одна з найбільш стародавній цивілізацій таїть у собі багато чого цікавого і захоплюючого. Відкрийте її для себе

 

Ви тут: HomeІРАН