Греція

 Греція – країна богів і яскравого сонячного настрою.

 Справжня Греція – це не тільки Афіни, Метеори, Дельфи, древня Спарта і цілющі Лутраки. Греція містить у собі більше тисячі островів різного розміру зі своїми визначними пам'ятками й багатою природою. Це Крит, Родос, Корфу, Халкідікі, Салоніки і багато інших.

Греція - офіційна назва Грецька Респу́бліка. До складу Грецької республіки також входить автономна чернеча республіка Афон, розташована на півострові Халкідіки Айон-Орос.

На півночі межує з Албанією, Республікою Македонією та Болгарією, на сході — з  Туреччиною південні береги омиваються Середземним морем, західні — Іонічним, східні — Егейським.

Столиця - Афіни.

 Офіційна мова - грецька.

Грошова одиниця - євро.

Місцевий час-відповідає київському.

Найвища вершина Греції - гора Пантеон,2917 м.

 Офіційна мова – новогрецька.

 Релігія. Серед усіх релігійних конфесій у Греції домінує Грецька православна церква, а православ'я визнане панівною релігією Конституцією Греції. Воно робить визначальний вплив на всі сторони життя сучасних греків. На островах Егейського моря, які в різний час належали Венеціанській республіці, невелика частина жителів дотримується католицької віри. На острові Родос і у Фракії окремі невеликі групи сповідають іслам.

 Грецьку кухню характеризують широке використання лимонів, волоських горіхів, родзинок, оливок і оливкового масла, баранини, риби, часнику, томатів і великої кількості гострих сумішей. Дуже популярні в Греції м’ясні блюда, приготовані на рожні, долматес (типа голубців в листі винограду), альян (напій з кислого молока), солодкі блюда. Основні напої Греції - кава і вино. Вибір сортів грецьких вин просто величезний. Серед інших міцних напоїв найбільш відомі анісова горілка “Узо”, виноградна горілка “Раки” і коньяк “Метакса”.

Віза у Грецію - для поїздки в Грецію українським туристам потрібна шенген-віза.

Шопінг.. Магазини відкриті з 9:00 до 15:00 (влітку - з 8:30) і з 17:30 до 20:30 (влітку - до 21:00). Місто Касторія є одним з провідних європейських центрів по виробництву високоякісних хутряних виробів. Крім того, в країні можна вигідно придбати гарний трикотаж, шкіргалантерею і шкіряне взуття.

В якості сувенірів з Греції везуть статуетки з мармуру і алебастру, «червонофігурні» і «чорно.

Свята та вихідні.
1 січня - Новий рік. У цей день святий Василь приносить грекам різдвяні подарунки. 
6 січня - Хрещення Господня. У цей день священики освячують море, кидаючи у воду хрест, який потім смільчаки дістають з дна. 
За 7 тижнів до Великодня - святкується Масниця. Скрізь, а особливо на о. Патрас, проходять пишні ходи. 
25 березня - День незалежності (початок революції 1821 р.). Національне свято на честь перемоги над турками. 
Свято Святого Великодня. Великдень в Грецькій православній церкві не співпадає з Великоднем, що відмічається в Західній Європі. 
1 травня - День Праці. Двері і балкони будинків прикрашаються кольорами. З цього дня починаються спектаклі в античних театрах. Фестивалі і концерти під відкритим небом проходять з початку червня до середини вересня. 
Свято вина. На о. Патрас і в м. Дафні влітку можна покуштувати знамениті грецькі вина. 
15 серпня. Успіння Богородиці. 
28 жовтня. Друге по значущості національне свято - в пам'ять повстання проти італійських окупантів під час другої світової війни. 
25 грудня. Різдво в Греції відмічається не так пишно, як в Західній Європі, і подарунки тут дарують на Новий рік.

 

 Погода у Греції по місяцях: 

 

Січ

Лют

Бер

Квіт

Трав

Чер

Лип

Серп

Вер

Жовт

Лист

Груд

Вдень

10

13

18

21

25

30

34

33

28

22

16

12

Вночі

2

4

6

10

15

19

21

21

18

13

9

4

Море

11

11

16

18

20

22

24

25

24

23

18

12

 

 

Пляжі. Континентальна частина Греції має берегову лінію протяжністю 4 100 км, а з островами — 15 000 км. Всі пляжі в Греції муніципальні, як наслідок — лежаки і парасольки за додаткову плату (близько 6 EUR за день).
Переважна більшість пляжів — піщані.

 

 


Сортування: orderby Кількість:
Ознака: Скинути фільтр
Відгуків (0)
Ознака: Готелі
Ви тут: HomeГреція