Чорногорія


 

Офіційна назва - Республіка Чорногорія.

Столиця – Подгоріца.
Географічне розташування -держава в південно-східній Європі в центральній частині Балканського півострова. Межує з Хорватією, Боснією і Герцеговиною, Сербією, Албанією; омивається Адріатичним морем.

Грошова одиниця – євро.

Офіційна мова – чорногорська. Писемність – кирилиця і латиниця.
Населення – 666,7 тис. осіб (2010 р.). Етнічний склад: чорногорці (43%) і серби (32%), національні меншини – боснійці, албанці, хорвати, росіяни, цигани та інші. 
Релігія. Чорногорське і сербське населення в основному сповідує православ’я (74%), національні меншини – іслам (18%) і католицизм (4%).

Час. Відстає від київського на 2 години. З останньої неділі березня по суботу перед останньою неділею жовтня, так само як і в Україні, годинник переводиться на годину вперед.

Клімат середземноморський. Середня температура повітря влітку – 27°С, у січні – 12°С. Середня температура моря влітку – 25°С, максимальна – 27°С.

Купальний сезон починається в травні і продовжується до жовтня. Чорногорія по кількості сонячних днів поступається лише  Кіпру (у Європі).

Кухня.Чорногорія – морська країна. А тому в її кухні багато страв з риби та морепродуктів. Також в Чорногорії люблять м’ясні страви, які готують з використанням каймаку – чергового продукту на кухні кожної тутешньої господині.

Святкові і неробочі дні. 1 і 2 січня – Новий рік, 6 і 7 січня – православне Різдво, 27 квітня – День Державності, квітень-травень – православний Великдень, 1 і 2 травня – День праці, 9 травня – День Перемоги, 4 липня – День партизана, 13 липня – День повстання, 29 і 30 листопада – дні республіки. Якщо свято припадає на неділю або суботу, то наступні понеділок і вівторок теж вважаються неробочими.
Природні умови. Свою назву (Чорна Гора) країна, ймовірно, одержала від густих чорних лісів, які в середні віки оточували гору Ловчен і інші альпійські території ”старої Чорногорії”.Найвища точка Чорногорії – гора Дурмітор (2 522 м). У Чорногорії знаходиться найглибший в Європі і другий за глибиною в світі після Колорадо каньйон річки Тара. Каньйон визнаний природною спадщиною і знаходиться під захистом ЮНЕСКО.

ПЛЯЖІ. Протяжність Будванської рів’єри близько 25 км, найбільш відвідуваними пляжами є:
-пляж в м. Бечічі ( протяжність пляжу 1950 м, дрібна галька), 
-Слов’янський пляж ( протяжність – 1600м, галька), 
-Могрен ( знаходиться на відстані 150 м від готелю “Авала” в Будві, пісок) 
-Пляж в м. Петровац ( протяжність 600м, пісок),
-Пляж Королеви (протяжність 120 м, пісок). Знаходиться біля пляжу Мілочер.
-Пляж Св. Стефан ( протяжність – 700 м, дрібний пісок і галька). Це два пляжі, які розташовані з обох боків містечка-готеля Св. Стефан.
Найвідоміші курорти Чорногорського узбережжя: Герцегнові, Тіват, Котор і Пераст, Бечічі, Святий Стефан, Петровац-на-море, Сутоморе, Бар, Будва. Найпівденніший курорт – Улцінь.

 

Сортування: orderby Кількість:
Ознака: Скинути фільтр
Відгуків (0)
Ознака: Готелі
Ви тут: HomeЧорногорія