БІЛОРУСЬ

Білорусь — держава у Східній Європі без виходу до моря, розташована на північ від України. Крім неї, межує з Польщею, Литвою, Латвією та Росією. Площа країни становить 207 595 км². Населення: 10,3 млн осіб. Столиця: місто Мінськ.

  Національною валютою країни слугує білоруський рубль.

  Клімат помірно-континентальний, з м'якою і вологою зимою і теплим літом. Середня температура січня коливається від +4 до -4 ° C на південному заході і півдні і до -4 .. -8 ° C на північному сході. Взимку нерідко трапляються відлиги.

    Розраховувати на розкішні «п'ятірки» в Білорусі не доводиться, втім, серед мінських «трійок» і «четвірок», а також різних беззіркових за його межами нескладно знайти симпатичний готель з привітним персоналом, уважне ставлення цілком здатне компенсувати відсутність деяких опцій. У великих містах готелі нерідко розміщуються у звичайних панельних будинках, займаючи окремий під'їзд або кілька поверхів будівлі.

   Картопля, гриби (зрозуміло, правильні, лісові, а не різні там печериці) і свинина - ось «три кити» білоруської кулінарії. Їх тут дуже люблять і готують з особливим умінням в багатьох комбінаціях. Основні страви білоруської національної кухні: тонкі коржі «перепеча», «деруни» або «деруни» з борошна і картоплі, особливі млинці з декількох видів борошна, горохові оладки, галушки з різноманітною начинкою, «солодуха» (своєрідне блюдо з неодноразово нагріваваної і охолоджуваної опари).

З напоїв рекомендуємо спробувати «Крамбамбуля» - міцний алкоголь, настояний на прянощах, «крупник» - суміш настою цілющих трав, спирту і меду. «Язвенникам і непитущим» доведеться задовольнятися квасом з березового соку.

    Популярністю в середовищі водних туристів користуються Нарочь, Світязь, Браславськие озера, річки Нарочанка, Вілія, Німан, Щара, Іслочь, Пріпять, Березіна.

      Сплавляючись по річках і озерах Білорусі, можна пройти безліч нескладних маршрутів і відвідати ряд основних визначних пам'яток країни. Маршрути пролягають як зі сходу на захід, так і з півночі на південь.

       По Національному парку «Біловезька пуща» прокладені різноманітні пішохідні маршрути, але особливо захоплюючими подорожі по його території на конях і велосипедах. Не менш красива і приваблива природа Національного парку «Нарочанський».

   Водна гладінь найбільшого в Білорусі озера Нарочь (площею близько 80 км. квадратних) манить любителів водних походів і прогулянок.   

Ви тут: HomeБІЛОРУСЬ