Австрія

Австрія — країна, де дивовижним чином переплелися всі європейські культури. Тут можна відпочити в горах, а потім поїхати до Зальцбург, Інсбрук або Відень, подивитися визначні пам'ятки. У країні відмінні умови для заняття спортом. Австрія надає прекрасні можливості для лікування, екскурсій і просто спокійного відпочинку.

Офіційна назва - Австрійська республіка.

Столиця: Відень.

Державна мова: німецька. Багато хто говорить на англійські мові.

Австрія має федеральний устрій і складається з восьми земель та столичного округу: Верхня Австрія (Столиця – Лінц), Нижня Австрія (Санкт-Пельтен), Бургенланд (Айзен-штадт), Штірія (Грац), Зальцбург (Зальцбург), Тироль (Інсбрук), Форарльберг (Брегенц), Карінтія (Клагенфурт), Відень (Відень).

Грошова одиниця: євро (EUR).

Телефонний код: 43

Чайові. Якщо чайові не включені в рахунок, то їх розмір зазвичай складає 5-10% від суми рахунку. Послуги носильників на вокзалах і в аеропорту оплачуються по фіксованих тарифах, носильникам в готелі прийнято давати 10 центів за кожне місце багажу. Таксистам прийнято залишати 10% понад лічильник, або просто залишити дрібні гроші із здачі.

Часовий пояс - місцевий час відстає від київського всього на 1 годину.

Релігія- більшість віруючих – католики – 80 %, протестанти – 9 %, православні – 3 %, мусульмани – 2 %.

Візовий режим: потрібна шенгенська віза, консульський збір 35 EUR.

Клімат помірний, континентальний. Виділяються два туристичні сезони: літній (липень-серпень) і зимовий (Різдво). Найкращий час для відвідування Відня - рання осінь і пізня весна. Гірськолижний сезон в Австрії на більшості курортів триває з листопада до середини квітня.

Шопінг та магазини Австрії.

В якості сувенірів з Австрії привозять вироби з кришталю «Сваровскі», порцелянові дрібнички, музичні шкатулки, мініатюрні фігурки коней і характерних австрійських ведмедиків, дзвіночки на стрічках. Популярна символіка із зображенням вінценосних осіб (яких в Австрії дуже люблять) і сувеніри з портретами знаменитих австрійців - від Штраусса до Моцарта.

При покупках на суму понад 75 EUR можна повернути ПДВ (близько 13%). Повернення податку провадиться в аеропорту при наявності чека. Повернення ПДВ здійснюється або готівкою прямо на митниці, або у вигляді чека або банківського переказу.

Австрія - один з європейських лідерів за кількістю пам'яток на одиницю площі, і важко сказати, які з них більш значимі: природні чи історичні. Найбільш популярні з точки зору екскурсій міста Австрії: Відень, Зальцбург, Інсбрук, Грац, Мельк.

 Щозими на австрійських землях проходить карнавальний тиждень. Сезон знаменитих віденських балів щорічно відкривається імператорським балом в палаці Хофбург 31 грудня.

Найбільш популярні серед туристів курорти Тироля (переважно гірськолижні) і Карінтії (гірські лижі і літній відпочинок на озерах). Менш відома туристам, але анітрохи не менш цікава Штірія зі своїми багаточисельними термальними джерелами а також Ігльc, Муттерс, Тульфес, Аксамер, Ліцум, Глетчер - утворюють “Олімпійський світ лиж Інсбрука “. 
Відень

Відень

Відень - це всесвітньо відомий центр музики, завдяки довгій череді відомих музикантів, що проживали і творили в цьому місті: Моцарт, Бетховен, Гайдн, Шуберт, Брамс. Дотепер всесвітньо відомі - Віденський хор, Віденський хор хлопчиків, різні музичні заходи, такі як Новорічний концерт або щорічний бал у Віденській Опері.

Зальцбург

Зальцбург

Один з головних туристичних центрів країни - Зальцбург - розташований в однойменній австрійській землі , на берегах річки Зальцах , біля північного підніжжя Альпійських гір .

Пітцталь

Пітцталь

Тут знаходиться найвища точка гірськолижної Австрії - Хінтерер Брунненкогель (Hinterer Brunnenkogel, 3440 м). Тут найкрасивіший льодовик Тіролю з прекрасними скі-турінговимі маршрутами. Пітцталь - це гарантія натурального снігу, невелика кількість туристів, доглянуті схили. Сніг: 2,5 м за сезон. На курорті працює найшвидший залізничний тунельний витяг в світі.

Гальтюр

Гальтюр

Гірськолижний курорт Гальтюр знаходиться між вершинами гір масиву Сільвретта 1600 м. над рівнем моря.

Грац

Грац

Місто Грац (Graz), розташоване в південно-східній Австрії на території землі Штирія, є другим за величиною містом Австрії.

Лінц

Лінц

Лінц — третє за величиною місто Австрії після Відня і столиця федеральної землі Верхня Австрія. Духовним стержнем Лінца є церква Св. Мартіна

Тіроль

Тіроль

Тіроль - самий високогірний район Австрії, в ньому зосереджені найцікавіші і знамениті австрійські гірськолижні курорти. В Тиролі більше 600 гірських вершин, висота яких перевищує 3000 м, а п'ять високогірних льодовиків дозволяють кататися на лижах навіть влітку.

Ви тут: HomeАвстрія